دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > آشنایی با معماران برتر 



  چاپ        ارسال به دوست

کنگو کوما

 


زندگینامه
در سال 1954 در یوکاهاما در ژاپن به دنیا آمد. در سال 1979 از دوره کارشناسی ارشد را از دپارتمان معماری دانشکده فنی و مهندسی توکیو فارغ التحصیل شد.
در سال 1987 استادیو طراحی Spatial را راه اندازی نمود. در سال 1990 گروه معماری Kengo kuma و همکاران را راه اندازی نمود. در سال 2008 دفتر گروه معماری Kengo kuma و همکاران را در اروپا ( پاریس و فرانسه ) راه اندازی نمود.

آموزش و استادی
1985 – 1986 : بازدید از پژوهشگر دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشگاه کلمبیا و مرکز فرهنگی آسیا
1994 : مدرس در دانشکده تحصیلات تکمیلی معماری، برنامه ریزی و حفاظت، دانشگاه کلمبیا (نیویورک، ایالات متحده آمریکا)
1998 – 1999 : استاد در دانشکده اطلاعات محیط زیست، دانشگاه کیو
2001 – 2009 : استاد در دانشکده علم و صنعت، دانشگاه کیو
2007 – 2008 : اوربانا شامپاین (شیکاگو، ایالات متحده آمریکا)
2009 – present : استاد در دانشکده تحصیلات تکمیلی معماری، دانشگاه توکیو


برجستگی های حرفه ای :
- معمار برتر در ژاپن
- همکار بین المللی برای موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA)
- همکار افتخاری برای موسسه آمریکایی معماران (AIA
- دریافت دکتری از دانشگاه کیو

گزیده ای از آثار این معمار که قبلا در این سایت معرفی گردیده اند :

 

 

برای مشاهده این پروژه اینجا کلیک کنید

 

 

 

برای مشاهده این پروژه روی اینجا کلیک کنید


 

 

برای مشاهده این پروژه  اینجا کلیک کنید

 

 

 

برای مشاهده این پروژه  اینجا کلیک کنید

 

 

 

برای مشاهده این پروژه  اینجا کلیک کنید

 

 



 

برای مشاهده این پروژه اینجا کلیک کنید
 

جوایز :


2012
The 6th ASIAGRAPH Award
Japan Information-Cultuology Society Award
2011
The Minister of Education, Culture, Sports, Science and Technologys Art Encouragement Prize for "Yusuhara Wooden Bridge Museum"
2010
Mainichi Art Award for “Nezu Museum”
2009
Decoration Officier de LOrdre des Arts et des Lettres (France)
2008
Energy Performance + Architecture Award (France)
Bois Magazine International Wood Architecture Award (France)
2002
Spirit of Nature Wood Architecture Award (Finland)
2001
Togo Murano Award for “Nakagawa-machi Bato Hiroshige Museum”
1997
Architectural Institute of Japan Award for “Noh Stage in the Forest”
First Place, AIA DuPONT Benedictus Award for “Water/Glass” (USA)


آثار :


2012
Taidanshu Tsunagu Kenchiku (Iwanami shoten)
Nihonjin wa dou sumaubekika? (co-authored with Takeshi Yorou / Nikkei BP)
Basho genron (Ichigaya publishing)
2011
Shin Mura-ron Tokyo (co-authored with Yumi Kiyono / Syuei sha shinsho)
2010
Kyokai (Tanko sha)
Santei Shugi (co-authored with Atsushi Miura / NTT)
2008
The Origins of Materials (Graphic sha)
Shizen na Kenchiku (Iwanami sinsho)
Shin Toshi-ron Tokyo (co-authored with Yumi Kiyono / Syuei sha shinsho)
Studies in Organic (TOTO)
2007
Kengo Kuma : Lecture and Dialogue (INAX)
2004
Kengo Kuma Tokuhon II – 2004 (GA)
Makeru Kenchiku (Iwanami shoten)
2000
Anti-Object (Chikuma shobou)
1999
Kengo Kuma Tokuhon – 1999 (GA)
1995
Kenchiku no Kiki wo Koete (TOTO)
1994
Kenchikuteki Yokubo no Shuen (Shinyou sha)
Shin-Kenchiku Nyumon (Chikuma shinsho)
1989
Good-Bye Postmodern -11 American Architects(Kajima publishing)
1986
Jutaku-ron (Chikuma Bunko)

 

جوایز مسابقات :


2012
First Prize, The competition for “Susa International train station” (Susa valley, Turin, Italy )
First Prize, The competition for “EPFL-Espace et pavillions sur place Cosandey” (Lausanne,Switzerland)
First Prize, The proposal for “Tomioka City Hall” (Gunma, Japan)
First Prize, The proposal for “Iiyama Plaza” (Nagano, Japan)
2011
First Prize, The proposal for “the Towada city plaza for social communication” (Aomori, Japan)
First Prize, HIKARI, ILOT-P, Lyon Confluence Competition (Lyon, France)
2010
First Prize, V&A at Dundee Competition (Scotland, UK)
First Prize, Aix en Provence Conservatory of Music Competition (Aix en Province, France)
First Prize, Macdonald Public Facility Complex of General Education and Sports Competition (Paris, France)
2008
First Prize, Granada Performing Arts Center Architectural Competition (Granada, Spain)
First Prize, International Invited Architectural Competition for iconic park and mixed development in Iskandar Malaysia (Johor-Bahru, Malaysia)
First Prize, Asakusa Tourist Information Center Architectural Competition (Tokyo, Japan)
2007
First Prize, Fond Regional d’Art Contemporain Competition (Marseille, France)
First Prize, Besancon City of Arts and Culture Architectural Competition (Besancon, France)
First Prize, Architectural Competition for the Complex of Government Buildings related to the area of the “Eiffel Hall”-Western Railway Station of Budapest (Budapest, Hungary)
First Prize, Nagaoka City Hall Architectural Competition (Niigata, Japan)
2004
First Prize, Tobata C Block Urban Design Competition (Fukuoka, Japan)
First Prize, Utsunomiya Station East Plaza Urban Design Competition (Tochigi, Japan)
First Prize, Ondo-cho Learning Center Design Competition (Hiroshima, Japan)
2002
First Prize, (provisional title) Living National Treasure Museum in Ota City Preliminary Design Outsourcing Proposal (Gunma, Japan)
First Prize, Tokyo University of Agriculture, Exhibition Center Competition (Tokyo, Japan)
2001
First Prize, Nagasaki Prefecture New Museum Design Competition (Nihon Sekkei.inc + Kuma Kengo) (Nagasaki, Japan)
1998
First Prize, Nakagawa-machi Bato Hiroshige Museum Competition (Tochigi, Japan)


٠٩:٤٨ - سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٦٥١    /    تعداد نمایش : ٢٨١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج







پاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل