دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > منظر > اطلاعات تخصصی معماری منظر   چاپ        ارسال به دوست

معماری و طراحی داخلی مسکونی در Marfa


طرح پیشنهادی دفتر طراحی و معماری Barker Freeman برای مسکن چند خانواری در Marfa تگزاس، شامل 3 طبقه مسکونی با تبعیت از توپوگرافی و محیط پیرامون آن می شود. پروژه، تکنولوژی ساخت و ساز بومی را با زبانی متعارف و تغییرات اندک به شکل بریدگی های صخره ها تبدیل می کند و به منظری بومی از منطقه ی Chihuahua بدل می شود. مصالح ساختمانی ابتدایی در این منطقه بومی خواهند بود، باریکه ای از بقایای مصالح طبیعی که مورد استفاده گذشتگان قرار گرفته در محل، جزئیات روشهای ساخت و ساز در زمانهای گذشته را که توده های جاذب حرارت را بوجود می آوردند، نشان می دهد.
استراکچر ساختمان در طرح پیشنهادی در صفحه زمین جاسازی شده تا از مزیت سرمایش از کف بهره گیرد و با استفاده از بلوک های ساختمانی فضای حرکتی برای ساکنین خلق می کند. میدانی مرکزی (پلازا) و پلکانی به سالن آمفی تئاتر و نمایشگاه بیرونی برای تجمع های غیر معمول، شکل می بخشد و فضای اطراف را از ابتدا تا انتها، قاب می گیرد.
ورودی واحدها همانند سقف های منحنی شکل برای دسترسی به پنجره های سقفی کنده کاری شده، طراحی شده اند و افراد را به سمت در اصلی هدایت می کنند. فضاهای سکونت با نیم طبقه تفاوت ارتفاع بالاتر از ورودی اصلی قرار می گیرند و به منظری از پلازا و سایبانی برای پنجره ها می رسند، هنگامی که فضای خواب از پله های داخلی در معرض دید قرار می گیرد، دید را به پایین و طبقه پایین تر هدایت می کند. حیاط های داخلی به یکدیگر با پل هایی فلزی و شعاعی مرتبط می شوند و مخروطی بوجود می آورند تا آب باران را به مخزن مرکزی بریزند.

 

 

 

 

 

 

 

دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)١٢:٤١ - يکشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٤٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل