دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > منظر > اطلاعات تخصصی معماری منظر   چاپ        ارسال به دوست

معماری بنای یادبود و موزه سربازان کهنه کار در کلمبوس ، اوهایوگروه معماری AWA، طرحش را برای موزه و بنای یادبود سربازان کهنه کار در کلمبوس اوهایو، ارائه داد. با شرکت در فراخوان رقابت های معماری و حضور رقبایی نظیر David Chipperfield Architects and Diller Scofidio + Renfro ، گروه معماران متحد (AWA) در تابستان 2013 ، توانست نظر مثبت هیئت داوران را به خود اختصاص دهد. موزه در کنار ساحل رود Scioto و در منتهی الیه جنوب شهر کلمبوس قرار گرفته است و در سال 2016 افتتاح خواهد شد. ساختمان موزه و بنای یادبود سربازان کهنه کار اوهایو، بنایی است که با دو جنبه عملکردی از آن یاد می شود، اولین جنبه عملکرد در زمینه منظر و چشم انداز می باشد، جایی که فضای اطراف زمین و پارک بریده می شود، فرو می رود وبه سمت آسمان اوج می گیرد پناهگاههای در صفوف منظم ایجاد شده است که مکانی برای اجرای مراسم و جشن ها و دیدارها ویک تالار برای شهرکلمبوس ایجاد می کند.
جنبه عملکردی دیگر در زمینه استراکچر می باشد، جایی که صفی از طاقهای متحدالمرکزاز زمین برمی خیزند اوج می گیرند و یکدیگر را در بالای بخش پناهگاهها در بر می گیرند. این نوار های در هم آمیخته بتنی، محافظی برای موزه و بازدیدکنندگان آن ایجاد می کنند و با ایجاد مسیری پر پیچ و خم برای نمایشگاه، دسترسی مناسبی برای فضاهای سرویس دهی، کارکنان و فضای یاد بود بوجود می آورند. با قرارگیری در محل تقاطع شروع پارک جدید رود Sciotoو خیابان Broad، زمینی به مساحت 53000 فوت مربع به موزه و فضاهای نمایشگاهی جهت ارائه دست سازه های سربازان کهنه کار که شاهدی از 250 سال قدمت تاریخی حضورسربازان در اوهایو می باشند، اختصاص می یابد. ساختمان دارای فضاهای آموزشی و پرورشی متنوعی خواهد بود. طبقه اصلی محل قرارگیری سالن بزرگ اصلی نمایشگاه و فروشگاه موزه و کافه تریا برای عموم است. همچنین در همین طبقه مکانی به عنوان گالری جهت نمایش تمامی خدماتی که تاریخ حضور سربازان را در اوهایو منعکس می کند ،قرار می گیرد. طبقه زیرین شامل فضاهای پشتیبانی و فضای ارائه برنامه های آموزشی همچون جایگاههای نمایشگاهی موقتی خواهد بود. یک سالن خصوصی یادمان در طبقه بالا و در مجاورت محراب خارجی قرار گرفته است که با گذر از سطحی شیبدار به آن می رسیم. سالن اجتماعات خارجی مکانی به یادماندنی برای جشن ها و اجتماعات بزرگتر ارائه می دهد و نقشی چون تالار بزرگ شهر ایفا می کند.
Brad Cloepfil مدیر و برگزیننده گروه (AWA) در توصیف این بنا گفت :" بنای جدید موزه و یادمان سربازان کهنه کار، قسمی قدرتمند از معماری است که منظر و بنا را هنرمندانه ترکیب می کند و نمایی سیال به آن می بخشد ."و اضافه کرد:" این بنا به عنوان یک فرم، ارائه مجددی از جذابیت در سرزمین اوهایو بدست می دهد و همانند منشاء نور و شادمانی ، تبدیل به نشانه ای از روح معنوی شهر کلمبوس خواهد گشت."

 

 

 

 


١١:٣٩ - يکشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٨٣١    /    تعداد نمایش : ٦٧٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل