دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > منظر > گالری عکس   چاپ        ارسال به دوست

خانه درختی در انگلستان

 

خانه ی درختی در پاسخ به نیاز مادر یک خانواده شلوغ طراحی شده که خود را متکی به یک صندلی چرخدار و به یک اتاق یک نفره محدود کرده بود.


این خانه قبلاً یک جفت از خانه های روستایی آجری سال 1830 بوده که در دهه 1930 به عنوان بخشی از طرح خانه های رعیتی GLC انگلستان به هم الحاق شده اند. اتاق های طبقه همکف دو خانه بر روی سطوح مختلف هستند و هر دو، نیم طبقه بالاتر از باغ پشتی قرار دارند.

این باغ از طریق پلکان ایوان که بر ستون بتنی دلپذیری داربست شده بود قابل دسترسی بوده که در واقع میراث مالک قبلی خانه، یک خانه ساز، بوده است. از این رو مشتری خواهان گذران وقت خود صرف نگاه کردن از زیر درختان پر برگ مو رو به درختان پراکنده و باغ پر از گل بود، که به علت جهت رو به جنوبش همه با هم با بازشوهایی برای خانواده های همسایه برای دخول و خروج متصل شده بودند!

معمار برای پیدا کردن یک راه اتصال به اتاق های اصلی طبقه همکف و همچنین برای ارائه یک اتاق خواب اصلی جدید و سرویس بهداشتی در طبقه همکف با دسترسی مستقیم به باغ در حالی که حالت غیر رسمی فوق العاده خانه ی خانواده موجود را حفظ می نمود، تلاش میکرد.
خواست معمار این بود که الزامات این دسترسی به یک تحرک معمارانه مثبت مبدل شود تا خانه به بهتر از آنچه پیش تر بوده تبدیل گردد. برای این منظور معمار مجدداً تمام خانه را در اطراف باغ مرکزیت بخشید.

این خانه ی درختی در اطراف درختان پراکنده در جریان است تا یک اتاق خواب دلباز و حمام در زیر درختان اکالیپتوس مهیا گردد.

اتاق خواب روبروی یک عرشه رو به باغ قرار دارد و به نظر می رسد به خانه ای که در آن ستون قدیمی بتن برای تگیه گاه ایوان دوباره مورد استفاده قرار گرفته، شباهت پیدا نموده است، این رمپ بین دو اتاق طبقه همکف سابق قرار دارد و به این خانه درختی متصل میگردد. چوب تیره نقاشی شده قالب ایوان به نظر می رسد به طور بصری به عقب رفته و به شخص اجازه می دهد که گذشته ی خانه، آجر کاری اصلی دیوارهای پشتی این خانه روستایی را ببیند.

ساخت و ساز جدید برگشت پذیر است و الزامات مورد نیاز برای رضایت مشتری را تحقق بخشیده است، که آن قاب چوبی بر روی فونداسیون چوبی پوشیده شده از اکالیپتوس مرغوب اصلاح شده است. داخل کار به سادگی با تیرچه های چوب نمایان، چوب نرم پهن و کف تخته چند لایه تماماً سفید تزئین گشته تا یک پس زمینه نرم برای چشم اندازهای قاب شده درختان از درون مهیا نماید.

تمام اتاق های طبقه همکف و باغ ها به طور کامل برای صندلی چرخدار قابل دسترسی است. گل رز و یاسمن به بالا رفتن از پشت الوار چوبی نمای رو به جنوب خانه درختی تشویق میکنند درحالی که یک بار قبلاً به حصار جنوبی باغ تشویق نموده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٥١ - شنبه ٤ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ١٤٨٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل