دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > تکنولوژی معماری > فناوری های جدید   چاپ        ارسال به دوست

برج بیوکلماتیک،آسمانخراش لوکس برای شهر پاریس

 

برج بیوکلماتیک، برجی با عملکرد اداری به وسیله گروه معماران " یو ان" وبه شکل المان سازمان یافته ای جهت تجمیع عملکردهای غیر مرتبط در منطقه " لسی لس مولینکس " در شهرپاریس طراحی شده است. برای یافتن بهترین موقعیت مکانی در سایت، مطالعات تیپولوژی گسترده ای شکل گرفت و نتیجتا، شکلی ساده و موثر در پلان که بهترین شرایط را بدست می دهد انتخاب شد. پلان اصلی ساختمان بوسیله ی برنامه ریزی هوشمند، با بکار گیری نرم افزارهای فرم دهی - که راهنمایی برای انتخاب تعداد طبقات در ارتباط با هسته مرکزی، ابعاد بهینه نما و میزان نور مورد نیاز فضاهای اداری هستند، بهینه سازی شد. پرواضح است، از آنجا که طراحان این ساختمان از گروه معماران "یو ان"هستند، تمامی بخش های طرح بر 3 اصل بنا نهاده شده است:
پایداری غیر فعال که بر عوامل غیر فنی مانند بازدهی ساختمان، انعطاف پذیری ومصالح تمرکز دارد.
پایداری فعال که مراحل طراحی و تکنیک های فنی را برای دستیابی به بازدهی موثر ادغام می نماید .
پایداری جمعی که راحتی و آسایش استفاده کنندگان و تاثیر ساختمان را بر فضای اطراف در مقیاس ها و درجات متفاوت بوجود می آورد.
عامل مهم دیگر برای تضمین شرایط ایده آل ساختمان وبه موازات پایداری آن،قابلیت تطبیق با محیط می باشد.طبقه همکف و توزیع عمودی عملکردها درآن به روشی طراحی شد که این امکان را در اختیار قرار دهد تا پیشه های مختلف متصرفان از یکدیگر قابل تشخیص باشند. نما در این ساختمان مانند پوسته ای عمل می کند که تمامی عوامل کلیدی پایداری در ساختمان های بلند مرتبه را در خود دارا می باشد.ایده تهویه طبیعی ،در حدفاصل ارتفاع طبقات 1 تا 4 ،امکان افزایش دما در نمای دوجداره را به حد اقل میرساند و بدینوسیله به سیستم این امکان را می دهد تا بالاترین بازدهی را در تمامی فصول ارائه دهد.
ساختمان برتری خود را وامدار ایجاد حداعلی شرایط آسایش وهمچنین ترکیب محیط های کار بی نظیر با کیفیت های متفاوت همچون فضاهای کار مشترک،فضاهای کار متمرکز ،فضاهای استراحت ،مرکز جلسات ومرکز کارهای گروهی می باشد. ارتباط طبقات به وسیله نمای دوجداره همه جانبه و ایجاد فضای سبز در آنها، باغهای عمودی در فضاهای اداری بوجود بیاورند تا محیطی دلچسب خلق کنند .

 


 

  

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٤٧ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٣    /    شماره : ١٣٩٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٩١٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل