دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > نما > اطلاعات تخصصی نما   چاپ        ارسال به دوست

ساختمانی شبیه بدن اژدهایک گروه از طراحان چینی چندی پیش نمونه اولیه ساختمانی را رونمایی کردند که به نام "اژدها" شناخته می‌شود، چراکه از روی همین موجود طراحی شده است.

آرشیتکت‌ها همیشه یک آرزوی بزرگ دارند و آن هم رسیدن طرحی است که در ذهن همه باقی بماند. آن‌ها همیشه به دنبال راهی هستند تا ساختمانی را طراحی کنند که نماد یک شهر یا حتی نماد یک کشور پهناور باشد.

یک گروه از طراحان چینی که تحت عنوان «سونیک» کار می‌کنند، چندی پیش نمونه اولیه ساختمانی را رونمایی کردند که می‌تواند به یکی از نمادهای شهر شانگهایی یا حتی کشور چینی تبدیل شود. این ساختمان به نام «اژدها» شناخته می‌شود چراکه از روی همین موجود طراحی شده است.

اژدها در فرنگ چین جایگاه خاصی دارد و این ساختمان نیز دقیقاً برای زنده نگه داشتن سنت ساخته خواهد شد. این ساختمان بر روی رودخانه کشیده شده است و همانند بدن اژدها حالت مارپیچ دارد.

از جمله نکات مهم در مورد این ساختمان می‌توان به این اشاره کرد که در این مجموعه خانه‌های مسکونی، تجاری، اداری واقع شده است، سیستم متروی اختصاصی دارد و به هیچ عنوان به حاشیه رودخانه آسیبی وارد نکرده است.

این ساختمان تمام انرژی خود را از خورشید، باد و آب رودخانه دریافت می‌کند و از این رو یک ساختمان کاملاً مستقل است. کارشناسان اعتقاد دارند ساخته شدن این مجموعه می‌تواند سنت چین را تا هزاران سال حفظ کند.

 

 

 

 


١١:١٩ - دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ١٦١١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٥٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل