دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > نما > اطلاعات تخصصی نما   چاپ        ارسال به دوست

اولین پارک سینمایی فضای بسته ی جهان در چیناین طرح که "اولین پارک سینمایی فضای بسته ی جهان" می باشد؛ توسط گروه دالیان وندا، در ووهان چین راه اندازی شده است. این پروژه ی صد هزار متر مربعی که توسط معماران سرگرمی استافیش کامل گردیده است، دارای سینماهای چهار و پنج بعدی، یک تئاتر پرنده و سالن های اجرای همه جانبه و تعاملی می باشد.

این ساختمان پرطراوت که "زنگ های طلایی" نام گرفته است از طرحی دو هزار ساله از منابع طراحی یادگاری محلی از سلسله ی هان الهام گرفته شده است که تا امروز هم موجود می باشد. ساختار 24 تکه ی خوشه ای این حجم با 11 هزار پنل آلومینیومی با روکشی از رنگ فلوروکربن پوشش داده شده است که می تواند خود را تمیز کند.

فضای سبز این طرح نیز به دقت طراحی شده است و در تراس های سبز، نشیمن های فضای باز و آب نماها از اجراهای سنتی کشاورزی استان هوبئی، که شهر ووهان در آن واقع است، استفاده شده است.

این پارک فیلم به سالن نمایش تئاتر هان، که همچنین طراحی استافیش می باشد، می پیوندد و به بخشی از منطقه فرهنگی مرکزی شهر تبدیل می گردد. این منطقه ی فرهنگی شامل دفاتر اداری، امکانات اقامتی، ساختمان های فرهنگی و مجموعه ای از مراکز خرید در سایتی به طول دو کیلومتر می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:١٠ - سه شنبه ٥ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل